Αποφοίτησε …μαθητής επέστρεψε…συγγραφέας.

Αρκετά συχνά οι μαθητές επισκέπτονται τα σχολεία απ΄όπου αποφοίτησαν για να χαιρετήσουν τους παλιούς δασκάλους – καθηγητές και τους συμμαθητές τους. Μερικές φορές  νοσταλγούν όλα αυτά που έζησαν στα μαθητικά τα χρόνια, καλές και κακές στιγμές. Εκπαιδευτικοί και μαθητές εκπλήσσονται ευχάριστα.

Μια τέτοια ευχάριστη έκπληξη έζησαν οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί όταν το σχολείο το επισκέφτηκε ο Γιώργος Παπανικόπουλος ,παλιός μαθητής ,φοιτητής του Τμήματος Περιβάλλοντος της Ζακύνθου και συγγραφέας του βιβλίου με τίτλο»Ο Τελευταίος Μυστικός Δείπνος». Η Διευθύντρια και οι εκπαιδευτικοί » παρέδοσαν » τον Γιώργο στους μαθητές και αυτός  με πολύ χαρά απαντούσε σε όλες τις ερωτήσεις και έλυσε όλες τις απορίες τους.

-Όνειρο ζωής ήταν για μένα και τα κατάφερα είπε . Να αγαπήσετε το διάβασμα και να μη σταματήσετε να κυνηγάτε τα όνειρά σας .συνέχισε απευθυνόμενος στους μαθητές…

Σ΄ευχαριστούμε Γιώργο .Ευχόμαστε το βιβλίο σου να είναι Καλοτάξιδο