ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ (11.09.2023)

Με τον καθιερωμένο αγιασμό που τέλεσε ο πατήρ Ευάγγελος Σκετόπουλος το πρωί της Δευτέρας 11 Σεπτεμβρίου στον προαύλιο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Τρανοβάλτου, ξεκίνησε και επίσημα η νέα σχολική χρονιά 2023-2024.

Η σεμνή τελετή πραγματοποιήθηκε παρουσία μαθητών και των κηδεμόνων τους, των διευθυντών του Δημοτικού σχολείου (Ιωάννας Τζουκοπούλου) και του Γυμνασίου (Απόστολου Παρματά) και των διδασκόντων καθηγητών/τριων και δασκάλων, καθώς και της Υπεύθυνης της σχολικής μονάδας του Νηπιαγωγείου (Θάλειας Θεοδωροπούλου).

Επιπλέον, παρέστησαν και απηύθυναν και σύντομες ομιλίες η Πρόεδρος Μικροβάλτου (Μαρία Βέττα), ο Πρόεδρος Τρανοβάλτου (Αχιλλέας Ντόβολης) και ο Αντιδήμαρχος περιοχής Καμβουνίων (Θωμάς Βητόπουλος).