ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η ενημερωτική συνάντηση που αφορούσε σε θέματα Πρώτων Βοηθειών και Πρόληψης Ατυχημάτων από την εκπαιδεύτρια Πρώτων Βοηθειών κα Γιαννίκογλου.
Μια ολοκληρωμένη, αναλυτική, άρτια δομημένη παρουσίαση, από μια ευχάριστη και επικοινωνιακή προσωπικότητα!
Την Πέμπτη 26 Ιανουαρίου 2023,oι μαθητές του Γυμνασίου Τρανοβάλτου,είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν, για τους τρόπους αντιμετώπισης κοινών τραυματισμών και ασθενειών,οι οποίοι αποτελούν μέρος της καθημερινής ζωής των ανθρώπων.Η γνώση και η σωστή παρέμβαση στην προσφορά των πρώτων βοηθειών μπορεί να αποβεί σωτήρια για τη ζωή ενός συνανθρώπου μας.
Οι μαθητές συμμετείχαν ενεργά στην ενημέρωση.
Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του γυμνασίου Τρανοβάλτου ευχαριστούμε θερμά τις υπεύθυνες της ενημέρωσης, κ. Γιανίκογλου και κ. Φουντουκίδου καθώς και το Κέντρο Υγείας Σερβίων που κατέστησαν δυνατή την πραγματοποίηση της ενημέρωσης.