Επίσκεψη στον Ι.Ν.Αγίου Αθανασίου Τρανοβάλτου

Την Πέμπτη 19-9-2019 οι μαθητές του Γυμνασίου Τρανοβάλτου επισκέφτηκαν τον Ιερό Ναό του Αγίου Αθανασίου Τρανοβάλτου. Η επίσκεψη έγινε στο πλαίσιο του μαθήματος των Θρησκευτικών και  Πολιτιστικών Προγραμμάτων που υλοποιούνται στο σχολείο. Το πρώτο πρόγραμμα έχει τίτλο:»Αγαπώ και προβάλλω τον τόπο μου» , Το δεύτερο»Ο Χριστιανικός Ναός σημείο αναφοράς της Θρησκευτικής ζωής της κοινότητας» και το τρίτο » Επαγγέλματα του παρελθόντος και του μέλλοντος»  στις κοινότητες : Ελάτης,  Λαζαράδων ,  Μικροβάλτου ,Τρανοβάλτου  , τόπου καταγωγής των μαθητών του σχολείου.

Ο πατήρ Ευάγγελος Σκετόπουλος  υποδέχθηκε με χαρά τους μαθητές τους ξενάγησε στο ναό και εξήγησε » τα τελούμενα εν αυτώ». Οι μαθητές άντλησαν τις πληροφορίες τις οποίες θα αξιοποιήσουν στις εργασίες τους.